spot_img
10.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelBergibo Katrak Maşası ve Gergi Sistemleri

Bergibo Katrak Maşası ve Gergi Sistemleri

Bergibo Katrak Maşası ve Gergi Sistemleri

Double-tensioner-double-frame-tie-rods
Resim.1. Mermer Katrak Hidrolik Gergi Maşaları

Bergibo katrak gergi sistemleri, katrak maşaları, katrak makinelerinde kesici lamalarının gerdirilmesinde kullanılan sistemlerdir. Gergi maşası, hidrolik gergi sistemi, mekanik gergi sistemi, tensioner, tie rods, gangsaw blade holder, tensioning system gibi isimlerle nitelendirilen bu sistemler kurucusu olduğum Bergibo tarafından yurtiçi ve yurtdışında bir çok müşterinin kullanımına sunulmuştur.

 

Çalışma Prensibi

Öncelikle maşalarımızı mermer ve granit blokların kesiminde kullanılan 2-3 mm. kalınlığındaki lamaların iki tarafına takarız. Akabinde mekanik veya hidrolik yöntemlerle yatay eksene paralel olarak gerdiririz. 

gangsaw-blade-holder-tensioner
Resim.2.Katrak Gergi Maşası – Vidalı Kısım

Resim.2. de ki vidalı maşanın A ucuna katrak makinesi kesici lamasını takarız. Akabinde kesici lamanın diğer tarafına ise maşa setinin diğer(sabit) parçasını takarız. Bu işlemi kaç adet katrak kesici laması var ise tekrarlarız. Genelde piyasada bulunan Katrak makinelerinde bu sayılar 20, 80, 120 dir. Türkiye piyasasında en çok tercih edilen katrak makinesi ise 80 lama olanıdır. İkinci olarak B kısmındaki vidalardan ön gerilim işlemini gerçekleştiririz. Finalde ise taktığımız maşaları, sistem hidrolik ise hidrolik gergi ünitesi, değil ise mekanik gerdirici sayesinde gerdiririz.

Hidrolik Gergi Sistemlerinin En Önemli Avantajları

Hidrolik gergi sistemlerinin mekanik sistemlere göre birçok avantajı bulunmaktadır.

  1. İlki ve en önemlisi hidrolik sistemlerde kaç adet kesici lama varsa aynı anda hepsi gerilebilmektedir. Eski mekanik sistemlerde bu yöntem tek tek el ile yapılmaktadır. Bir kesici lama, 1 takım yani 2 parça gergi maşası ile gerdirilmektedir.
  2. İkincisi hidrolik gergi sistemlerinin gerdirilmeleri daha basittir ve bir hidrolik pompa ile sağlanabilmektedir. Bu nedenle daha yüksek sayıda lamalı sistemlerin gerilim işlemi daha kısa zamanda tamamlanabilmektedir.

Pazar Konumu

2022 yılı itibari ile Orta doğu, İtalya, Rusya ve Balkan ülkeleri gibi bölgelere ihraç edilen Bergibo Katrak Maşası ve Gerdirme Sistemleri Avrupai ürünler kullanılarak tamamen yerli malı bir işçilikle üretilmektedir. Şuan yerli sistemler içerisinde en çok ihraç edilen üründür.

Bayilik Görüşmeleri

Tüm dünyada bayilik ağımızı en doğru tüccarlarla geliştirme çabası içerisindeyiz. Siz ne kadar uğraş verseniz de bazı bölgelerde doğru firmalarla partnerlik yapmadığınızda ilgili pazarda ciddi kayıplar yaşayabiliyorsunuz. Biz müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firmayız. Bu sebeple temsilcilerimizin müşterilerimize yaklaşımları bizim için en hassas konu. Bundan dolayı bazı bölgelerde birkaç kez temsilci değişikliğine gittiğimiz de oldu. Tek nedeni Ülkemizi ve ürünümüzü en iyi şekilde temsil etmemizin gerekliliğine olan inancımızdır.

Mısır, İtalya, Brezilya, Fas vb. ülkelerde bayilik oluşumlarının temelini attık. 2022 yılı içerisinde 5 farklı ülkeden temsilcilikler konularında ciddi görüşmelerimizi yaptığımız Bayramoğlu yerleşkemizde bu haftada yeni bir yurt dışı bayilik görüşmesi gerçekleştirdik ve yurt dışındaki mağazamıza sevk etmek üzere üretim çalışmalarına başladık.

Hedefler

Katrak makinesi gergi sistemleri ve diğer endüstriyel konularda markamız alışagelmişin dışında izlediği pazarlama, satış ve kalite stratejileri ile global piyasada ciddi bir yer edinmiştir. Dünyanın genelinden tarafımıza gelen iş birlik ve ortaklık teklifleri ile birlikte Avrupa pazarı, Orta doğu pazarı kullanıcılarının olumlu mesajları ve tekrar eden siparişleri ile birlikte göstermiş oldukları teveccüh, edindiğimiz bu yeri daha da sağlamlaştırma adına faaliyetlerde bulunmamız gerektiğini bizlere göstermiştir. Bu yüzden 1 yıl içerisinde dünya genelinde oluşturulacak satış ağı ile yerli ürünümüz ve markamız dünyada ki tüm katrak makinesi kullanıcılarına ulaştırılacaktır.

Ambalaj ve Lojistik

block-cutting-machine-tensioner
Resim.3. 80 Lama Katrak Hidrolik Gergi Ünitesi Ambalaj Görüntüsü

Ambalaj

Ürünün ithal edileceği ülkenin normlarına uygun ambalajlama ve paketleme prosesleri kusursuz gerçekleştirilmektedir.

Lojistik

Müşterilerimiz teslim seçeneklerimizden herhangi birini tercih edebilmekte ve alacağı hizmetin tadını çıkarabilmektedir. Nitekim tonlarca ve sandıklarca ürünü müşterilerimizin depolarına kadar ulaştırmaktayız. EXW, FOB teslimlerimizin yanında müşterilerimizi daha rahat edebilecekleri diğer teslim şekilleriyle çalışmaya biz zorluyoruz. Bunu yaparken bölgeye göre değişiklik gösteren gümrük mevzuatlarına hakim satış yaptığımız her bölgede bulunan gümrük temsilcilerimiz ve yerel lojistik tedarikçilerimizle olan anlaşmalarımız, DAP, DDP, CIF vb. teslim şekillerinde müşterilerimize kusursuz hizmet verebilme imkanı sunmaktadır.

İmalattan Kareler

Bu yazımızda Bergibo Katrak Maşası ve Gergi Sistemlerimizle ilgili genel bir bilgi vermeye çalıştık. Bizimle tanışmak isteyen ve ülkelerinde bu ürünleri kullanıcılarıyla buluşturmak isteyen tüm tüccarlarla pazar stratejilerimiz hakkında elbette görüşebiliriz. İstediğiniz yönlendirmeleri yapabilirsiniz. En önemlisi okurlarımızdan ricamızdır: Yorumlara hızlı dönüşler tarafımızdan olamayabiliyor.

Bu sebeple Katrak maşası ve hidrolik sistemlerle ilgili görüşlerinizi önerilerinizi şu mail adreslerimize yapabilirsiniz. En aktif kullanım sırasına göre aşağıya iliştirdim;
  1. info@bergibo.com
  2. sametsahincomtr@gmail.com
  3. info@b2globaltrade.com

Sonuç olarak incelemeniz adına sizler için buraya birkaç fotoğraf bırakıyorum, sağlıcakla kalınız.

tie-rods-tensioning-system
Resim.4. Katrak Maşası Kaynak İşlemi Öncesi Hazırlık

 

gangsaw-tie-rods-blade-holder
Resim.5. Katrak Maşası tesviye öncesi hazırlık

 

turkish-tie-rods
Resim.6. Katrak Maşası Tesviye Prosesi

 

gangsaw-hydraulic-tensioner
Resim.7. Katrak Makinesi Hidrolik Gergi Ünitesi Basınç Saati

 

italy-gangaw-tensioning-systems
Resim.8. Katrak Makinesi Hidrolik Ünitesi Boya Öncesi Hazırlık

Sevkiyattan Görüntüler

stone-block-cutter-Screw-chasis-tie-rods tie-rods-katrak-gergi-sistemi

Katrak Maşası ve Hidrolik Gergi Sistemi

bergibo-hidrolik-gergi-sistemleri gangsaw-hydraulic-systems-stone-marble gangsaw-tensioning-sytems hydraulic-tensioner italian-gangsaw-hydraulic-systems katrak-hidrolik-gergi-sistemleri-bergibo stone-cutter-gangsaw-equipments turkish-bergibo-tensioning-system turkish-gangsaw-hydraulic-systems turkish-gangsaw-tensioning-system 

spot_img

latest articles

explore more

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM