Ana Sayfa Blog

Ücretsiz Ansys Workbench Eğitimi Türkçe

0
Ansys_Workbench-Steady_State_Thermal

Ansys Workbench

Makineci Machinery youtube hesabının paylaştığı eğitim videolarından ansys workbench eğitimi videosu ile ilgili olan bu yazımda, aşağıya ansys workbench video oynatma listesini iliştirdim.

Türkçe ansys eğitimi ücretsiz olup, makineci machinery kanalında teknik resim, iş sağlığı ve güvenliği gibi konular ile ilgili de ücretsiz videolar izleyebilirsiniz.

Ansys Workbench Ne İşe Yarar?

CAE olarak adlandırdığımız sonlu elemanlar analizleri konularında yardımcı bir yazılımdır. Termal, statik, dinamik vb. hususlarda tasarlanan modeli cad datası olarak yazılımın içine aktardıktan sonra, parçanın malzemesi ansys kütüphanesinde varsa kütüphaneden, yoksa yeni bir malzeme tanımlayarak atanır.

Malzeme tanımı yapıldıktan sonra modelin birbiri ile çalışan kısımları arasında ki bağlantılar betimlenir. Örneğin birbiri ile kaynaklı birleştirme olan kısımlar boned olarak seçilir. Connectlerin bu şekilde tanımından sonra, model hangi yükler ve kuvvetlere maruz kalıyorsa bunlarda tanımlanır, mesh örülerek analiz nihayete erdirilir.

Analiz yaparken fazlaca detay girdisi yapmak daha doğru sonuçlar elde edebilme hakkını kullanıcısına tanıyacaktır. Ansys workbench’e dışardan cad datası iport edebileceğiniz gibi, kendi drawing modülü ile de modelleme yapabileceğinizi göreceksiniz.

Toparlamak gerekirse, tasarladığınız bir ürünün üretim öncesinde kritik noktalarını görebilme adına Ansys tarzı yazılımlar kullanırız. Ansys bize model üzerinde hangi kısımların geliştirilmesi gerektiğini gösterir. Ansys ülkemizde ve dünya genelinde CAE yazılımları arasında en çok tercih edilen yazılımdır.

Sri Lankanın Sahil Kenti Galle

0
galle_sri_lanka

Sri Lankanın Güney Batı kıyısında bulunan ve birkaç saatte turlayabileceğiniz sahil kenti Galle ile ilgili bu yazımın gidip görmek isteyen arkadaşlara genel kültür tadında bir rehber olacağı umudundayım.

1600 lü yıllarda Portekizliler tarafından inşaa edilen kent, 1700 lü yıllarda da Hollandalılar tarafından geliştirilmiştir. Sömürülmüştür demek daha doğru olacaktır…

Bu sebeple portekiz ve hollanda tarihini de bir nebze olsun yansıtan Sri Lanka nın Galle si bir nebze de olsun kendinden izler taşımaktadır.

Sri Lanka nın sahil kenti Galle de yer alan Hollanda adında ki kale UNESCO tarih kültür miras listesinde yer edinmiştir. Bu kale avrupalı sömürgeci ülkelerin asyada inşaa etmiş olduğu en büyük kale olma özelliğine de sahiptir. 

galle_holland_tower

Galle de Gezebileceğiniz Görebileceğiniz Yerler

Üzerinde İngiliz arması olan eski kapı, Eski Hollanda Hastanesi, Mükemmel okyanus manzarası, tarihi kalenin surları, 1939 yılında inşa edilen eski ev, Hollanda tarzı tarihi evler, 1640 yılında inşa edilmiş Hollanda Reform Kilisesi, 1694 yılında inşa edilmiş otel, Ulusal denizcilik Müzesi ve daha fazlası…

Sri Lanka da nın tümünde ve Galle de de görebileceğiniz birbirinden farklı meyveler ve sebzeler, çeşitli baharatlar, balık pazarında görebileceğiniz balıklar ile de bir süre oyalanacağınız kesin…Kokanat suyu içip soluklandıktan sonra yanınıza aldığınız şekerlemeler ile yürüyüşüne devam edebilirsiniz. Balık pazarına ne kadar erken giderseniz o kadar daha fazla taze balığı bir arada görebilirsiniz. Görebileceğiniz onlarca köpekbalığı, istakoz, yengeç ve karidesle büyülenmeniz an meselesi…

Kaynak: https://themiracleisland.com/galle-fort-walk.php

Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz

How to Make Healthy Cutlet

0
cutlet_recipe

Cutlet recipe – How to Make healtly cutle

Materials of Cutlet

 1. Tuna fillet 150g
 2. otatoes 300g
 3. cumin seeds 2/1
 4. ginger garlic paste
 5. onions(chopped)
 6. leeks 150g
 7. green chilling
 8. curry leaves
 9. red chilli powder
 10. turmeric powder
 11. salt
 12. lime juice
 13. oil
 1. boil the potatoes with teaspoon of salt in a saucepan for 10 minutes cook until tender.
 2. peel off the skin and set aside
 3. heat oil in a wok and add cumin seeds and ginger garlic paste fry for 1minutes.
 4. add green chillies and onion cook until the onions starts to brown.
 5. add chopped leeks and saute for 3minutes.
 6. add tinned tuna red chilli powder,tumeric powder,black pepper powder and salt until well combined.
 7. add boiled potatoes and mash until smooth
 8. add the lime juice to taste and mix thoroughly.
 9. make into small ball shapes.
 10. whisk the egg in large bowl and set aside.
 11. place the bread crumbs in a shallow bowl and set aside.
 12. dip each fish ball into the beaten egg.
 13. coat in breadcrumbs and place on a tray.
 14. fill a deep wok one-third full of oil and heat until a cube of bread turns golden brown.
 15. once oil is heated deep fry the fish cutlet in batches until crispy and golden all over.
 16. remove with a slotted spoon and drain on a paper towel.
 17. serve this fish cutlet with sous and cup of tea.
Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz

Bej Mermer Beige Marble Diyarı Türkiye

0
marble 2016 mermer izmir

Dünya mermer rezervinin neredeyse yarısına sahip olan ülkemizi bej mermer diyarı olarak adlandırabiliriz. Bu yazımda bej mermerlerin karakteristik bazı özelliklerinden bahsettikten sonra, tercih nedenleri ve ülkemizde yoğunlukla hangi bölgelerden elde edildikleri ile ilgili konulara değineceğim.

Çekme Dayanımı En Yüksek Gruplar Arasındadır

Mermerlerin tane boyutu ve sertliği arttıkça çekmeye karşı dayanımı da artmaktadır. Bunun yanında içerisinde süreksizliklerin fazla olması çekme direncinin de düşük olmasına neden olmaktadır. Dünyada magmatik mermerler çekme kuvveti en yüksek olan gruptur ve akabinde de bej grupları gelmektedir (Uysal ve Akçakoca ve Topal, 18 Aralık 2003).

İnşaatlarda Tercih Edilmesinin Nedeni

Çekme dayanımı yüksek olan mermerlerin don olaylarına karşı da yüksek dirençleri oldukları gözlemlenmiştir. Bunun nedeninin sık olan tane yapılarıdır denebilir. Mermerlerde kılcallığın azlığı ve gözenek bulunmaması gözle görülür fiziksel durumu da dona karşı dayanıklı olduğunu gösteren fiziksel özelliklerdendir.

Fiziksel Özellikleri Kullanım Alanını Özelleştirir

Bejler arasında yapılan testlerin bizlere verdiği sonuç her bölgeden çıkarılan taşların birbirleri arasında fiziksel farklılar olabildiği gibi aynı bölgede çıkarılan mermerlerin de aralarında farklı fiziksel özellikleri barındırdığı gözlemlenmiştir. Afyon Beyaz, Afyon Bulutlu, Bilecik Göl Beji, Bilecik Royal Bej, Sivrihisar Bej mermerlerinin hepsinin bir daire zemininde ya da hepsinin bir duvar döşemesinde kullanabileceğinin kararını bazı testler sonucunda verebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu testler laboratuvar ortamlarında da olabilir, günlük hayatımızdan edindiğimiz tecrübelerle de yapılabilir.

Yapılan testlerde sürtünme dayanımı diğerleri ile kıyaslandığı zaman 8 puanlık bir fark olduğu gözlemlenen bir mermeri yer döşemesinde kimse tercih etmek istemeyecektir.

Mimarlar Taş Seçiminde Nelere Dikkat Eder

Bahsettiğim gibi aralarında 8 puanlık gibi sürtünme dayanımı bir fark olan taşlar içerisinden mimar elbette ki dayanımı yüksek olanı yer döşemesinde, düşük olanı ise duvar döşemesinde kullanacaktır. Yukarıda ismini vermiş olduğum bej mermerler arasında sürtünme dayanımı en düşük olan Afyon Bulutlu mermer kesinlikle diğer mermer tercihleri varken yer döşemesinde kullanılmamalıdır. Sırası ile sürtünme dayanımları; 11.5 , 18.5 , 9 , 10.6 , 10.5 (cm3/50cm2) dir. Bu durum sertlikle ters orantılıdır. Sertlik değeri arttıkça aşınma değeri yükselir. Aşınma değerinin m2 de yüksek olması, daha fazla aşındığını göstermektedir (TS 699, 1987). 

Ülkemizden Çıkan ve En Çok Rağbet Gören Bej Çeşitlerinin Fotoğraflarına Ulaşmak için Linke” Tıklayınız. Linkteki mermerler ile ilgili bilgi almak isterseniz yorum kısmına ilgili kodu yazarak sorunuzu sorabilirsiniz

Türkiye’de Tercih Edilen Bej Türleri

Ülkemizde bej mermerler kullanılacak projeye göre tercih edilmektedir. Örneğin dış mekan zemin uygulamalarında en sert bejler tercih edilirken, aşınmanın fazla olmayacağı projelerde renk tercihleri ön plana çıkmaktadır.

Son yıllarda açık ve homojen renklere sahip olan bej türleri iç piyasa ve dış piyasada rağbet görürken, aslında her bölgenin taşı yurtdışında farklı pazarlara hitap ediyor denebilir de.

Libya, cezayir, fas, tunus gibi bölgelere daha az maliyetli bursa bej türleri, burdur bej türlerinin ticari ürünleri hitap ederken, genel anlamda burdur bejleri ise açık ve homojen yapılarından dolayı talep görür.

Bilecik bejlerinin ise içlerine kırmızı renk karışmamış olanları da tercih edilen türlerdir. Ayrıca bilecik bölgesine ait olan diğerlerine nazaran daha sert olanları ise, örneğin söğüt beji gibi mermerler dış mekan uygulamalarında prestijli uygulamalarda revaçtadır. Söğüt bölgesinde yer alan Gökyar mermer yaptığı küp taş ürünleri ile dünyanın dış mekan küp taş döşeme projelerine tedarik bej mermeri ile tedarikçi konumundadır.

Küp taş üretimi ile ilgili küp bej mermer üretiminde dünyanın en hızlı hattına sahip olan Gökyar Mermer’in üretim hattından görüntüleri izlemenizi tavsiye ederim;

Kaynaklar

 1. Uysal Ö., Akçakoca H., Topal İ., 2003, Türkiye IV. Mermer Sempozyumu, Bazı Doğaltaşların Tekno-Mekanik Özellikleri ve Uygun Kullanım Alanlarının Belirlenmesi.
 2. TS 699/ Ocak 1987, Tabii Yapı Taşlan- Muayene ve Deney Metotları.
Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz

FCA vs EXW İhracatları Arasında ki Fark Nedir?

0
Incoterms-2020-ihracatta-teslim-şekilleri

FCA ve EXW teslim şekilleri arasında ki farklardan bahsedeceğim bu yazının ihracat işlemlerinizde çok faydalı olacağını biliyorum. Bu yüzden yorum yapınız, sosyal medya hesaplarında paylaşınız… 😤

EXW Nedir? FCA Nedir?

EXW teslim şeklinde, satıcı ürünleri alıcının araçlarına, onun(satıcının) deposunda, fabrikasında teslim eder. Taşımayı alıcı organize eder ve taşıma ile ilgili tüm masraflar ile gümrük masrafları ve sigorta masrafları alıcıya aittir. Yani ambalajlama dışında ki tüm sorumluluklar alıcıdadır.

FCA teslim şeklinde, satıcı ürünleri sözleşmede anlaşılan yerden alıcının gönderdiği araçlara teslim eder/yükler. Taşımayı alıcı organize eder ve taşıma ile ilgili tüm masraflar ve sigorta alıcıya aittir. İhracat gümrük masrafları satıcıya aittir. Yani alıcının sorumlulukları mallar gümrükten geçtikten sonra başlar.

Diğer teslim şekillerinde olduğu gibi, ülkemizde EXW ve FCA teslim şekli birbirine girmiş bir halde. Evraklarda EXW yazmasına rağmen ülkemizde genellikle satıcının ihcarat işlemlerini organize ettiğini görüyoruz. Bu ihracatçının da ithalatçının da işi bilmemesinden kaynaklı. Oysa ki FCA da, satıcı ihracat gümrük işlemlerini organize etmektedir. Böyle olunca EXW teslim şekline ne gerek var diyesiniz de gelmiyor değil. Şuan için gereksiz bir teslim şekli olarak görüyorum. İnsanlar zaten FCA gibi işlemlerini yapıyor ama EXW yazıyor. Çalıştığım firmada benen önce kapıya teslim çalışmalarında dahi EXW yazdıklarını biliyorum. Bu alışkanlıklarını kırmak için arkadaşların biraz emek sarfettik tabi ki. Sizin kağıt üzerine EXW ya da FCA yazmanız sorun olmadığı durumlarda pek bişi ifade etmiyor lakin herhangi bir pürüz çıktığında bu detaylar çok önem arz etmektedir. 

Incoterms-2020-ihracatta-teslim-şekilleri

Bartme 2. El Kitap Dergi Takas Platformu

bartme_kitap-takas

Bartme 2. el kitap dergi takas platformu, kitap ve dergi vb. mecmuaların takas yöntemi ile el değiştirmesini ve bu emtiaların daha faydalı bir şekilde kullanılabilmesini hedeflemiştir. Bu tarz uygulamaların kitap satış rakamlarını olumlu-olumsuz etkileyeceğinden şüphem yok. Tabi ki güzel olan yanı bir kitabın onlarca, yüzlerce insanın istifadesine sunulmasıdır. İthal olan kitaplarda daha fazla barty tanımlanması ise stratejik bir adım olabilir. Barty diyorsun fakat nedir bu barty diyenleriniz olacaktır.

Barty Nedir?

Platforma yüklediğiniz her kitapta size tanımlanan sanal paradır. Bu para sadece takaslarda kullanılabilir. Paranız yoksa kitap edinemiyorsunuz. Güzel bir uygulama ve paylaşmayı teşvik eden bir yapıya sahip.

online_kitap_dergi_takas

Android ve Ios Kullanımına Açık

Bartme uygulamasını Android ve Ios tabanlı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Ücretsizdir. Uygulamanın filtreleme özelliği mevcut. Lokasyon, kitap türü vb. filtremeler sonucu size en uygun kitaba ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Roman, masal, tarih, edebiyat vb. istediğiniz türde kitabı bartme uygulaması sayesinde edinebilirsiniz.

Kitap Yüklemek Zorunda Değilsiniz

Uygulamanın amaçlarından biri de kar elde etmek. Zira TL yükleyerek sanal para barty edinebilir ve istediğiniz kitabı alabilirsiniz.

Kitap Önerisi; Hayati İnanç’ın Vasiyet Ettiği Kitaplar

Yerli Yazılım

Bartme yerli bir girişim olup, Türkiye İş bankasının düzenlediği Workup organizasyonunun 6. sında seçilen girişimlerden birisidir ve Semih Kılıçgedik tarafından kurulmuştur.

ATATÜRK ÇEKTİRTTİĞİ VE YASAKLANAN İLK BELGESEL

0
atatürk yasaklanan belgesel

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İSTEĞİ İLE ÇEKİLMİŞTİ

Yıllardır hiçbir yerde gösterilmeyerek yasaklı kalan belgeselin çekimi Atatürk’ün özel isteğiyle oldu. Atatürk’ün Cumhuriyet’in 10. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir belgesel çekilmesini istemesi üzerine Sovyetler Birliği’ne teklif götürüldü ve genç yönetmen Sergey Yutkoviç Türkiye’ye gelerek belgeselin çekimlerine başladı. Belgeselde Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınması ve yaralarını sarması Ankara özelinde anlatıldı. Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye-Sovyetler Birliği dayanışmasının vurgulandığı belgeselde Cumhuriyet’in 10. kuruluş yıldönümü törenlerinin de geniş bir biçimde yer alıyor. Belgesel sinema tarihi açısından büyük önem taşıyan Türkiye’nin Kalbi Ankara’da 10. yıl Marşı’nın yanı sıra Sovyetler Birliği Milli Savunma Bakanı Voroşilov’un Türkiye’yi ziyaretiyle ilgili olan bölümünde Enternasyonal Marşı da çalınıyor. Belgesel, Cumhuriyeti anlatan ilk belgesel olması açısından da büyük önem taşıyor.

TRT GENEL MÜDÜRÜ YAYINI BASTI

1969 yılına kadar kimsenin pek fazla bilmediği belgesel TRT’deki gösterimi sırasında TRT Genel Müdürü Adnan Öztrak’ın TRT’yi basmasına ve filmi engellemesine neden oldu. Atatürk’ün ölümünün 31. yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım 1969’da TRT’nin özel yayını sırasında gösterilen filmin ardından TRT Program Daire Başkanı Mahmut Tali Öngören’in görevine önce ara verildi ardından görevinden atıldı. O gecenin yayın sorumlusu gazeteci Varlık Özmenek ise disiplin cezasına çarptırıldı ve 12 Mart’ın ardından o da TRT’den atıldı.

Netflix Dizi Önerisi Anne with an “E”

0
anne_netflix_dizi_önerisi

Kanadanın Prens Edwards Adasında geçen dizi Anne of Green Gables romanından esinlenmiştir. Yetimhaneye verilen Anne’yi evlatlık olarak yanlarına alan Cuthbert kardeşlerin hayatı Anne’nin gelmesi ile birlikte tamamen değişir. Zekası, hayal gücü ve güzel kalbi ile Green Gables’de ki herkesi etkilemeyi başarmıştır.

Aileniz ile izleyebileceğiniz bir yapıt olan ve Netflix tarafından seyir keyfimize sunulan bu diziye Anne of Green Gables isimli romanı ile ilham olan Kanadalı yazar Lucy Maud Montgomery ‘ e teşekkür etmekten çekinmeyin. Yazar Anne romanının ilk serisini 1908 yılında yazmış olup hayali bir karakter olan Anne’nin küçük bir çocukken gençliğine geçen serüveni, iş hayatını ve çocuklarını yetiştirip büyütmesine kadar bir süreci de devam ettirerek Anne temalı 8 ayrı kitap kaleme almıştır. Bunlardan bazıları; Anne of Avonlea, Anne of the Island, Anne of Ingleside, Anne’s House of Dreams…

Anne with An “E” dizisinin kahramanlarından bazıları;

Anne Shirley (Amybeth McNulty), Marilla Cuthbert (Geraldine James), Matthew Cuthbert (R.H. Thomson), Diana Barry (Dalila Bela), Gilbert Blythe (Lucas Jade Zumann)…

Oluklu Mukavva Karton Vargel Kesim Makineleri Gebze

oluklu_mukavva_kesim_makinesi

Mukavva, karton, deri, kumaş vb. malzemelerin istenilen desenlerde, geometrilerde jilet yardımı ile yarı otomatik kesim işlemini gerçekleştiren makinelere sektörde verilen isimler; vargel kesim makinesi, iki yönlü kesim makinesi, düz kalıp kesim makinesi, karton mukavva kesim makinesi vb…

Vargel üretimi yaptığımız doğrudur fakat vargel iç piyasada çok geniş bir kullanıma sahip olan kelime olmakla birlikte; metal işlemede, karton kesiminde ve sarıcı makinelerde kullanılan birbirinden farklı makinelere verilen eş sesli bir kelime…

Vargel kesim makinesi ihtiyacı olan yurtdışında bir müşterime verdiğim danışmanlık hizmetinden genel olarak bahsetmek isterim.

Vargel Kesim Makinesi Nedir?

Bir şasi üzerinde yer alan iki silindirin arasından geçen kalıp üzerinde ki jiletlerin üzerinde yer alan mukavva, silindirlerin baskısı neticesinde, farklı pozisyonlarda dizilen jiletlerin geometrisinde kesilmiş olur. Makinede karşılıklı olarak bulunan iki personelde makineyi besler. Bu sebeple git gel hareketi gerçekleşmiş olmaktadır ve makine ismini buradan alır.

Türkiye’de ve yurtdışında yaygın olarak kullanılan vargel kesim makinesi hususunda birçok ciddi üretici ile tanışma fırsatım ve ziyaret etme şansım oldu. 1300, 1500, 2000, 2200 mm. kesime yardımcı silindir uzunluğunda üretilen makineler, müşterinin özel taleplerine göre de farklı ölçülerde imal edilebilmektedir.

Band üzerinde aktarım sağlanan çift yönlü vargel kesim makineleri, ağır malzemeler için ise rulolarla dizayn edilebilmektedir. Ortalama birkaç kw lık motor karton üretimi için yeterli olacaktır. Çift yönlü vargel kesim makineleri hususunda tecrübelerimizden faydalanmak isteyen firmalar yorum kısmından ya da iletişimde ki numaramdan ulaşım sağlayabilirler.

Kaliteli Oluklu Mukavva Vargel Kesim Makinesi Üreticileri 

Yurtdışından gelen talep doğrultusunda yaklaşık 10 farklı üretici ile görüştüm. Satış sonrası hizmetlerinden ümitli olduklarıma ziyaretlerde bulundum. Genelde üreticiler İstanbul ve Kocaeli de dağınık bir şekildeler. İç anadolu bölgesinde de üreticilerimiz bulunmaktadır.

Müşterilerimizin birtakım özel taleplerine istinaden ürünlerinde geliştirmeler yapmaya açık olan üreticilerle görüşmelerime devam ettim. Tabi ki CE sertifikasyonu yayımlamış ve yayımlamamış firmalar mevcut. Görüşmelerimiz aşamasında bunlara dikkatle özen göstermenin yanında CE ile ilgili bir çalışması olmayanlara da gerekli izahatleri yaptıktan sonra…

Yapılan bu danışmanlıktan memnun kalan müşterim için fiyatta’da pazarlık yaptıktan sonra doğru ürün önerilerimizi paylaştık. Akabinde sevkiyat çalışmalarına başladık…

İki yönlü vargel kesim makineleri ile ilgili birkaç fotoğraf paylaşmak isterim;

Vargel-Kesim-Makinasi

vargel_kesim

vargel_kesim_makinesi

İngilizce Cümle Kalıpları, Yazışma Örnekleri

0
çayeli_adem_imdat_kesici_karadeniz

We look forward to the possibility of working together. // Birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

All the best. // Herşey gönlünce olsun.

Can you please send me a quote… // Bana bir teklif gönderebilir misiniz…

Kindest regards. // Saygılarla.

Merry Xmas to all the family. // Tüm Aileye mutlu Noeller.

Please see mails below…Any news on this // Lütfen aşağıda ki postalara bakın…Bu konuda bir haber var mı*

Would you be able to supply me… // Bana tedarik edebilir misiniz…

I look forward to your comments // Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum

I would purchase bulk of the patterns that my customers like & that are more popular. // Müşterilerimin hoşuna giden ve popüler olan kalıpların büyük kısmını satın almak isterim.

How many head you have include in this machine? // Bu makinede kaç işleme kafası var?

Please resend your later mail…// Son mailinizi lüten tekrar gönderin…

I want to receive a detailed offer for a machine…// Bir makine için ayrıntılı bir teklif almak istiyorum…

Please explain to us asap. // Lütfen en kısa sürede açıklama yapınız.

Am fine just worrying about Libya situation. // İyiyim sadece Libyanın durumu ile ilgili endişeleniyorum.

It was really nice talking by phone with you today. // Bugün seninle telefonda konuşmak gerçekten güzeldi.

As we talked by phone if you can recommend the best way to start working… // Telefonda konuştuğumuz gibi, çalışmaya başlamanını en iyi yolunu önerebilirseniz…

We wait for your feedback. // Geri bildiriminizi bekliyoruz.

We are at your complete disposal. // Sizin tam hizmetinizdeyiz

Hi,
TOKSEL looks forward to meet you in the CNR Expo Marble Tech İstanbul on 23-26 October. We are going to introduce both our latest technologies; Megalodon (wire-cutting) and Momentum (polishing) machines there.
By responding this e-mail you will be provided:
• Free hotel reservation (2 days)
• Free transportation from airport to the fair (every 30 minutes)
• Free transportation between fair and the hotel
• If you wish to visit Bursa Marble Block fair which shares the same dates, our visitors will be offered free transportation between Bursa and İstanbul.
Please contact us if you have any inquiries.

Is it to late to get something to drink? // Bişeyler içebilir miyiz?

Is there any wrong? // Bir problem var mı?

FOLLOW ME

42BeğenenlerBeğen
816TakipçilerTakip Et
109TakipçilerTakip Et
27AbonelerAbone

WEATHER

İstanbul
parçalı bulutlu
6.8 ° C
8.9 °
6 °
75 %
5.1kmh
75 %
Cts
7 °
Paz
9 °
Pts
11 °
Sal
10 °
Çar
8 °
- Advertisement -

Teknofest Gezisi, Teknofeste Nasıl Gidilir?

Son gününde ailem ile birlikte katıldığım teknofest 2019 dan çektiğim fotoğrafları paylaşacağım. Geçen sene ilki düzenlenen teknofest İstanbul'un eski havalimanı olan Atatürk havalimanı'nda Eylül...

POPULAR ARTICLES