spot_img
6.7 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelCumartesi Pazar Sgk Girişi Yapılabilir mi?

Cumartesi Pazar Sgk Girişi Yapılabilir mi?

Cumartesi Pazar Sgk Girişi Yapılabilir mi?

Resmi Tatillerde SGK Girişi Yapılabilir mi?

Bergibo® ekibi olarak bir çok firmaya ihracat ve insan kaynakları alanında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu yazımda sıklıkla denk geldiğim bir bilinmemezliği açıklayacağım. Bana gelen en sık sorulardan bir kaçını yazıyorum;

Soru 1: Hafta sonu yetiştirmemiz gereken işimiz var. Cumartesi günü personel iş başı yapacak. Fakat personelin işe kabulü cuma günü geç saatlerde gerçekleşti ve işe giriş yapılamadı. İnsan kaynakları sorumlularımız hafta sonu haftalık izin kullanıyorlar. Ne yapmamız gerekir?

Cevap 1: Pazartesi günü işe giriş yapabilirsiniz.

Soru 2: Hafta sonu yetiştirmemiz gereken işimiz var. Pazar günü personel iş başı yapacak. Fakat personelin işe kabulü cuma günü geç saatlerde gerçekleşti ve işe giriş yapılamadı. İnsan kaynakları sorumlularımız hafta sonu haftalık izin kullanıyorlar. Ne yapmamız gerekir?

Cevap 2: Pazartesi günü işe giriş yapabilirsiniz.

Detaylı Cevap 1 ve 2: İşe girişi hafta sonuna ya da resmi tatillere denk gelen personelin bildirgesi takip eden ilk iş gününde kuruma verilebilir. Normal şartlarda bu girişler e-bildirgeden 1 gün evvelden de yapılabilir. Fakat resmi tatil olduğu için böyle bir zorunluluk yoktur. Özetle resmi tatillere denk gelen girişler takip eden ilk iş günü kuruma bildirilebilir ya da e-bildirgeden girişi yapılabilir.

sgk-2013-11-bergibo-insan-kaynaklari

Warning! Bu sitedeki herhangi bir içerik tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. www.sametsahin.com.tr bağlantısını aktif link olarak kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz. Site içeriği DMCA® tarafından tescillendi ve korunmaktadır. Aktif link şeklinde kaynak göstermeden alıntı yapmak etik yayın kuralları ile bağdaşmamakla birlikte ilgililer hakkında “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında” suç duyurusunda bulunulacaktır.

spot_img

latest articles

explore more

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM