Piyasada Finger Joint Machine, Finger Jointing Machine, Ahşap Kurt Ağzı Açma Makinesi ve presi gibi isimleri ile karşılaşacağınız bu makineler atıl ahşap malzemelerin piyasaya geri kazandırılması amacı ile kullanılmaktadır. Genelde ahşap kapı, pencere vb. üreticilerin kullandığı finger joint makinesi, bir kurt ağzı açma ve devamında bir de birleştirme presinin bulunduğu ardışık sistemdir.

Kafaları düzgün kesilmiş parça malzemeler bir araya getirilerek onlarcası kurt ağzı dediğimiz finger joint makinesine verilir. Finger jointin küçük ve keskin bıçakları hareketle tahtaların kafasına dişler açar. Dişlerin geometrisini üretici belirleyebilir. Finger joint makinesine verilen bu tahtaların farklı boylarda olması önem arz etmemekle birlikte buradan iki kafasına diş açılmış tahtalar prese gönderilir.

Bir operatör elinde tutkal tabancası ile tahtaların kafalarına tutkal püskürtür ve bu işlem otomatik olarak da kurgulanabilir. Otomatik tutkal püskürtme makinesi için iletişime geçebilirsiniz. Ürünümüz olan www.vargel.net web sitemizde sergilediğimiz Vargel ® ürününü inceledikten sonra kendiniz dahi işletmenize bir tutkal sistemi adapte edebilirsiniz.

Tutkal püskürtülmesi işleminden sonra peşi sıra tahtalar prese gönderilir. Pres burada kafa kafaya giden tahtaları presleyerek montaj edilmesini sağlar.

figner_joint_machine

Ahşap mobilya sektöründe kullanılan finger joint makinesi ülkemizde de birkaç yerli firma tarafından üretilmektedir. Ben içlerinden memnuniyet derecesinin yüksek olanlarından birinin fotoğrafını ekledim. Bu makineden edinmek isteyen üreticilerin +90 532 172 82 14 no ‘ lu numaradan irtibat kurmaları yeterli olacaktır. İthal yapımlarına göre daha kaliteli ve daha uygun yatırım bütçeleri ile bu makineye sahip olabileceğiniz gibi, piyasa da ikinci ellerini de bulup revizyon ettirip kullanmanızda mümkün. Yukarıda yazdığım numaraya revizyon içinde ulaşabilirsiniz.

Finger joint makinesi , ahşap tahta kurt ağzı açma makinesi ile ilgili aşağıya ilgili videoyu iliştirdim. Çalışma mantığını görebilirsiniz ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Please follow and like us:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here