Güneş Enerjisinin Hayatımızdaki Yeri

- Advertisement -4-

Güneş gözlüğümüzden hesap makinalarımıza kadar birçok üründe güneş enerjisi ile çalışma opsiyonu vardır. Günümüzde kullandığımız cihazların çoğunda elektrik enerjisi kullanılmaktadır. Birleşmiş Milletler Çevre Programı’na göre, dünya 20 ile 50 milyon ton elektronik atık üretiyor ve atıkların çoğu elektronik aletlerin yoğun kullanılmasından ortaya çıkıyor. Bazı insanlar cihazların güneş enerjisi ile çalışması sağlanırsa enerji israfının önüne geçileceğini savunmuştur.

1- Güneş enerjili şarj aleti
Bu fikir uzun yolculuk yapan insanlar için birebir çözüm olmuştur. Tek şarjda, Freeloader’ın dahili bataryası bir iPod’u 18 saat, bir cep telefonunu 44 saat, PSP’yi (PlayStation) 2,5 saat ve PDA’yı (Dijital Özel Sekreter” anlamına gelen ‘Personal Digital Assistant’ tanımının kısaltması olan PDA’ler, boyutları avuç içine sığacak kadar küçük, başta kişisel bilgilerin saklanabildiği ve iletişim özelliğine sahip elektronik cihazlardır) ise 22 saat çalıştırabilecek güç üretiyor.

2- Solar Enerji Santrali 

- Advertisement -3-

Güneş enerjili müzik sistemidir. Solar enerji santralinin içinde yerleşik 3 standart priz aracılığıyla güneş enerjisinden elektrik üretiliyor. Üstte bulunan güneş paneli gün boyunca güneş enerjisini depoluyor. Böylece şarj edilebilir güneş pilleri cihazın gece boyunca durmadan  çalışmasını sağlıyor.

solar_enerji

3- Güneş Enerjili Laptop Çantası  

Diz üstü bilgisayarların yolculukta biten sarjları için vazgeçilmez bir çözümdür. Bu alet ile bilgisayarlar yolculukta bile sarj edilebilir. Yüksek verimli solar hücrelere sahip olan bu çanta, güneş enerjisini depolayan ve daha yüksek bir verimle depolanan bu enerjiyi elektriğe dönüştüren özel tasarım bir batarya kutusuna sahiptir. Batarya güneşli bir günde yaklaşık 5 satte şarj oluktan sonra çantadaki güneş panelleri 15 watt’a kadar güç üretebiliyor. Cihaz diz üstü bilgisayarlardan başka, cep telefonlarını ve el ile taşınabilen çok sayıda elektronik eşyayı da şarj etmekte kolaylıkla kullanılabiliyor.

güneş_enerjisi_laptop_şarj_et

4- Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemleri

Gece bahçenizi canlı ışıklarla ve elektrik enerjisi harcamadan gerçekleştiren alet  Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemini’ni Corona’ dır.  Bu sistemi yere destekleyerek kurabilir, duvara asabilir ya da sadece masa üstüne yerleştirebilirsiniz.

5- Güneş Enerjili Güneş Gözlüğü

SIG adı verilen bu güneş gözlüğü, güneş enerjisini hapsederek elektrik enerjisine dönüştürüyor. Bu enerji, gözlük çerçevesinin arkasındaki jack girişi vasıtasıyla küçük cihazları çalıştırabiliyor. Güneşlenirken, iPod’unuzu dinlerken ya da şarjı bitmiş küçük aletleriniz için bu güneş gözlüğü çok kullanışlı hale geliyor.

[bs_notification type=”warning”]Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz[/bs_notification]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share

All countries
243,077,637
Total confirmed cases
Updated on 21 October 2021 18:25
Italy
4,729,678
Total confirmed cases
Updated on 21 October 2021 18:25
Spain
4,995,176
Total confirmed cases
Updated on 21 October 2021 18:25
Iran
5,833,525
Total confirmed cases
Updated on 21 October 2021 18:25
Germany
4,439,643
Total confirmed cases
Updated on 21 October 2021 18:25

Latest Updates

Frequently Asked Questions

Related Articles

Great Place to Work Gözünden Tümaş Mermer

Great Place to Work Gözünden Tümaş Mermer 10 seneden beri doğal taş sektöründe global alanda...

Casper Laptop ve Telefon Modelleri

Casper Telefon Modelleri / Casper Cell Phone Models CASPER VIA X20-PREMIUM BLUE CPU: MediaTek Helio P70...

Netflix Film Önerisi: Alpha

Biliyorsunuz izlemediğim filmi önermiyorum. Eğer öneriyorsam da en azından myimdb puanım 6/10 nın üzerindedir....

Rüstem Çetinkaya, Efendioğlu ve Çeviklerin Desteğini Aldı

Rüstem Çetinkaya İMİB Başkan Adayı Sektörde takip ettiğim isimlerden biridir Rüstem Çetinkaya. Tarzı, imajı ve...

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM