Labrador Husky Mix Kırması

Yeni projelerimin yoğunluğundan dolayı epeydir bir süre yazamamıştım. Birkaç hafta önce labrador+husky kırması siyah bir erkek edindim. Onunla ilgili bir kaç bilgi paylaşımında bulunacağım.

Lab+Husky kırması köpeklerle ilgili çok detaylı bilgi türkçe kaynak olarak yok denecek derecede. Yabancı kaynaklar ve edindiğim tecrübeler ile ilgili birkaç kelam etmek isterim.

Köpeğimizin adı Zeytin. Zeytin 31 kg. , bahçemizin içinde ki klübesinde ve sürekli birlikte yürüyüşler yapıyoruz. Sol gözünden ameliyatlı olduğu için günde 4 kez iki farklı damla kullanıyoruz.

Günde bir ölçek kuru mama ile besleniyor ve suyu elbette ki eksik edilmiyor. 2 ayda bir iç ve dış parazit aşıları yapılmakta. 2-3 günde bir tımarlanmakta ve her hafta yıkanmakta..

Tüm bunlarla ilgili bir problem yok ve rutin olarak devam ediyor. Fakat son 1 haftadır beni strese sokan bir durum da köpeğin traş edilmesi ile ilgili idi. Zeytin bana geldiğinde kısa tüylü bir şekilde traş edilmiş ve kuyruk tüyleri ise aslan kuyruğu şeklinde biçimlendirilmişti.

Aslında bu görüntüsü çok farklı ve birazda asil. Traş ettirmeye devam etsem mi, makine mi alsam vs. derken neredeyse tam 1-2 gün bunun araştırması ile geçirdim ve sonunda verdiğim kararım Zeytin’i traş ettirmemek yönünde oldu. Tüm köpekler için söylemiyorum ama labrador türlerinin traş ettirilmeyerek tımarlanması yönünde bir tarafta yer alıyorum artık.

Köpekler koyun gibi kırkılmamalıdır. Eğer köpeğiniz uzun tüylü sınıfında yer alıyorsa berberine götürmelisiniz. Bulunduğunuz bölgede hayvan kuaförü yok ise, edineceğiniz bir ara makası ile bu işi kendiniz daha güzel bir şekilde rahat rahat yapabilirsiniz. Bu köpeğiniz ile aranızda ki bağı da kuvvetlendirecektir. Köpeğinizi kendiniz yıkamalısınız ve kendiniz traş etmelisiniz. Tırnaklarını kendiniz kesmelisiniz. Arada ki duygusal bağın tam manası ile oluşmasını istiyorsanız bunun yolu emek vermekten geçer…

Ben Zeytin’i artık traş ettirmeme kararı aldım ve zaten labradorların fazlada uzamayan tüylü bir cins olmasından dolayı bakımının daha rahat olacağını biliyorum. Minimum her hafta Zeytin’i tımarlayarak onun daha konforlu bir hayat sürmesine katkı sağlayabilirim. Hem de orjinal görüntüsü ile de oynamamış olurum. Tabi ki bu tercih sebebi bir durum ve herkes köpeğini kedisini abartmadan tıraş ile şekillendirebilir fakat orjinal dokunun bozulmaması, hayvana yapabileceğiniz en faydalı destek olacaktır. En azından bundan sonra ki kedi köpek edinecek arkadaşlarıma buradan tavsiyem bakımını rahatlıkla yapabileceğiniz türleri tercih edin. Uzun tüylü bir canlı alıp tüylerini makine ile traş etmeyin derim. Kısa tüy seviyorsanız kısa tüylü cinsler edinin…

labrador-husky

sibirya-kurdu-husky

lab+husky

Please follow and like us:

2k

20

Pin Share20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share

All countries
98,135,997
Total confirmed cases
Updated on 22 January 2021 09:39
Italy
2,428,221
Total confirmed cases
Updated on 22 January 2021 09:39
Spain
2,560,587
Total confirmed cases
Updated on 22 January 2021 09:39
Iran
1,354,520
Total confirmed cases
Updated on 22 January 2021 09:39
Germany
2,108,895
Total confirmed cases
Updated on 22 January 2021 09:39

Latest Updates

Frequently Asked Questions

Related Articles

Bridge Saw Köprü Kesme Makinesi

Bridge Saw Köprü Kesme Makinesi Her şeyden evvel arkadaşlar. Bloğumuza gösterdiğiniz ilgiden ötürü çok çok...

Mermer Sehpa Nasıl Yapılır

Geçenlerde yeni sehpaya ihtiyacımız olduğunun farkına vardım. Eşim yeni bir kahve sehpasına ihtiyacımızın olduğuna...

Free Ücretsiz WordPress Theme Tema

Yeni bir proje için tema araştırma yapıyorum. Hoşuma giden ücretsiz temaları burada sizlere sundum. Ücretsiz...

Rusca İngilizce Örnek Kontrat

Rusca ve İngilizce Satış Sözleşmesi Контракт № 1401/1  г. Днипро, Украина                        «14»  января 2021 г. Компания...
Please follow and like us:
2k
20
Pin Share20

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email2k