spot_img
9.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelMermer Granit Pah Makinesi

Mermer Granit Pah Makinesi

Taş sektörü ile ilgili maillerime gelen sorulardan bir tanesi de “Samet bey pah makineleri ile ilgili en ideal kafa dizilimi nedir”

Bu sorunun mermer cila makinelerinde olan versiyonu ile de birkaç kez karşılaştım. Cila makinelerinde custom bir yapıya gerek yok. Birkaç kafa kalibre için ve sonrasında mermer polisajı için minimum 12-14 kafalı bir makineniz olduktan sonra, geriye abrasiv aşındırıcılarınızı nasıl dizdiğiniz önemli. Her ne kadar bu işin bilimsel bir tarifi olsa da sektörde bu durum tecrübelerle sabittir. İşletmeden işletmeye farklılaşan yöntemler, işlenecek taşa göre de farklılaşır. Piyasada alın pah cila makineleri olarak bilinen ve global dilde edge polisher diye tarif edilen mermer ve granit işleme ürünlerinde durum biraz daha farklı.

Kendi Kafa Diziliminizi Oturup Düşünün

Ham maddenizi karşınıza alın ve yapmak istediğiniz ürününüzün eksizini kağıda çizin. Siz mermerde nasıl bir ürün ortaya koymak istiyorsunuz. Ürününüzde molding kenarlar istiyor musunuz* Drip groove olarak tabir edilen damla kanalı/damlalık işlemesinin formunu nasıl düşündünüz* Alın cilada ürününüzde vermek istediğiniz yüzey kalitesi nedir* gibi sorularınızın cevaplarını bünyesinde maksimum prosesi barındıran ürününüzün eksizini kağıda çalışarak makine üreticisinden sizin ürününüze göre bir makine yapmasını isteyebilirsiniz. Makinenizde olabilecek +1 kafa ya da var olan kafanın çalışabildiği açısal pozisyon, piyasaya sunduğunuz mermer ürününüzün tercih edilmesinde önemli bir faktör olabilir.

sill-drip-groove-marble

sill=denizlik , drip groove=damlalık

Ülkemizde ki Pah Makinesi Üreticilerinin Kafa Konfigrasyonları

Mermer malzemeden standart denizlik, merdiven basamağı üretecekseniz 11 kafalı mermer pah makinesi,

granit malzemeden standart denizlik, merdiven basamağı üretecekseniz 14 kafalı granit & mermer pah makinesi,

mermer & granit merdiven basamağı, denizlik üretip ve bunların kenarlarında molding desenler oluşturmak istiyorsanız da minimum 18 kafalı granit & mermer pah makinesinin makine üreticisi tarafından sizlere önerildiğini göreceksiniz. Fakat yukarıda da dediğim gibi üretmek istediğiniz ürününüzü iyi tanıyorsanız ihtiyaçlarınıza cevap verecek custom makine sayesinde piyasada rekabetinizi diri tutabilirsiniz.

11 kafalı standart mermer pah makinesi kafa çeşitliliği

 • 1 adet çapak almak kafası
 • 1 adet drip groove kafası
 • 4 adet pah kafası
 • 5 adet mermerin alnına cila yapacak kafa

14 kafalı standart granit & mermer pah makinesi kafa çeşitliliği

 • 1 adet çapak almak kafası
 • 1 adet drip groove kafası
 • 5 adet pah kafası
 • 7 adet mermerin alnına cila yapacak kafa

18 kafalı granit & mermer pah makinesi kafa çeşitliliği

 • 1 adet çapak almak kafası
 • 1 adet drip groove kafası
 • 5 adet pah kafası
 • 7 adet mermerin alnına cila yapacak kafa
 • 1 adet fuga kafası
 • 3 adet balık sırtı kafası

11 kafa, 14 kafa ve 18 kafa makinelerin yapabilecekleri işlemlerin yer aldığı dökümanları görüntülemek için aşağıda ki linklere tıklayabilirsiniz;

11 kafa mermer pah makinesi

14 kafa granit&mermer pah makinesi

18 kafa granit&mermer pah makinesi

Warning! Bu sitedeki herhangi bir içerik tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. www.sametsahin.com.tr bağlantısını aktif link olarak kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz. Site içeriği DMCA® tarafından tescillendi ve korunmaktadır. Aktif link şeklinde kaynak göstermeden alıntı yapmak etik yayın kuralları ile bağdaşmamakla birlikte ilgililer hakkında “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında” suç duyurusunda bulunulacaktır.

spot_img

latest articles

explore more

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM