Piyasada manuel kesim makinesi, yan kesme makinesi ingilizce olarak da manual cutting machine ile ifade edilen makinedir.

Türkiye’de İstanbul, Bursa, Konya, Denizli bölgelerinde birçok üretici tarafından üretilmektedir. En bilinenleri Kardem ve Okan Yüksel markalarıdır.

Kullanıcı tarafından daha çok döküm şasi olan tipleri tercih edilirken, bu tipler profilden kaynaklı birleştirme ile imal edilmiş modellere nazaran çok daha uzun ömürlüdür.

Daha çok granit ve mermer atölyelerinde mutfak tezgahı, süpürgelik, bordür yapımında tercih edilen yan kesme makinelerinin manuel ve otomatik tipleri üretilmektedir.

Endüstride sürekli üreticiler ile birlikte olduğumdan dolayı birçok farklı yan kesme makinesi inceleme ve kullanıcıları ile istişare edebilme imkanım olmakta. İkinci el ve sıfır yan kesme makinelerini incelediğim genellikle vagon genişliklerinin 1.5 metre ortalamalarında olduğunu söyleyebilirim. Vagon genişliği 2 metre ve 2.5 metre olan yan kesme makineleri mevcut. Vagonun yürüdüğü ray genellikle 6 metre uzunluğunda ki tran raylarından imal edilmektedir. Kardem makine ürünleri ve bazı diğer markalarda da 45 derece kesim yapılabildiği gibi, kafa 45 dereceye otomatik olarak konumlanmaktadır.

Kesim esnasında vagonu manuel olarak kontrol ediyorsunuz lakin otomatik olarak kontrol edebileceğiniz markalar mevcut. Vagon kesime girdiği anda otomatik hız kontrollü olanları mevcut. Makul olanı çift devirli olanlarıdır ki bunlar dakikada 1400 devir ve 2800 devir olarak görebileceğiniz makinelerdir. 1400 devirde kalın taş kesebilir ve kalın taş üzerine tarama yapabilirsiniz. 2800 devirde ise mermer ve granit normal kesimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ağırlıkları ortalama olarak 3500 kg. dır.

İkinci el yan kesme makinesi olup da alıcıları ile buluşturmak istediğini söyleyen sanayici arkadaşlarım bulunmaktadır. Rica üzerine kendilerine ait makinelerin bilgilerini koyduğum aşağıda ki linke tıklamanız halinde ikinci el mermer taş işleme makineleri ile ilgili bilgiler görebileceksiniz.

İkinci el yan kesme makineleri için TIKLAYINIZ

Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz
Please follow and like us:
error

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here