spot_img
10.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelMobil Sitemde Menü İkonu Açılmıyor (Çözüldü)

Mobil Sitemde Menü İkonu Açılmıyor (Çözüldü)

Mobil Sitemde Menü İkonu Açılmıyor (Çözüldü)

Arkadaşlar çok kısaca çözümünü buraya yazıyorum. Google da ilk sıralara yükselme uğruna lafı uzatarak sizi uğraştırmayacağım. Fakat siz buna karşılık yorumlara çökünüz… 🙂

Mobil sitenizde ki menü ikonun açılmamasının bir çok nedeni olabilir. Fakat bu durum .js (javascript) dökümanlarınızla ilgilidir. Bunla ilgili de en büyük çözüm kullandığınız Cash temizleyici uygulamlardır. Bu uygulamaların javascript dökümanlarını küçülterek ya da birleştirme yaparak sitenizin hızlı çalışmasını sağlama gibi özellikleri bulunmaktadır. İşte bu özelliklerden .js dökümanlarınızı birleştirme özelliği sitenizin mobildeyken menü ikonun açılmamasına, sosyal medya logolarının görüntülenmemesine ya da arama kutusunun çalışmamasına neden olur. Siz tabiki sitenizin hızını arttıran bu uygulamaları kaldırmak zorunda değilsiniz.

Cash Uygulamalarınızın Ayarlarını Düzenleyin

Ekran görüntüsü bırakıyorum. Benim kullandığım uygulamanın .js kısmı ile ilgili olması gereken ayarlar SS de açıkça gösterildi.

mobil-sitemde-menü-ikonu-açılmıyor-çözüldü-menu-icon-not-opened-in-mobil-siteWP-Optimize uygulamasının Minify sekmesine gelerek oradan JavaScript sekmesine gelin. Javascript options kısmından yalnzıca “Enable minification of JavaScript files” kısmı tikli olsun. Sorun çözülmüştür.

spot_img

latest articles

explore more

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM