Natural Stone Cnr Expo 2015

- Advertisement -4-

4-7 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenmiş olan İstanbul Cnr Fuar Merkezinde ki Doğaltaş ve Teknolojileri fuarına Toksel Makina olarak katılım sağladık. Fuarın ikinci günü ilk gününe göre, üçüncü günü ise ikinci gününe, dördüncü günü ise üçüncü gününe göre daha verimli geçti diyebilirim. 11. si düzenlenen bir fuara göre ise katılımcı firmanın oldukça düşük olduğunu gözlemledim. Makineciler kadar, doğaltaşçılar, doğaltaşçılar kadar da makineci vardı fuarda…

Ufak tefek detaylar dışında fuar genel anlamda stabil geçti. Atatürk havalimanına olan yakınlığından dolayı bir avantaja sahip olmasına rağmen ziyaretçi noktasında beklentilerin altında bir fuar yaşandı. Çin’in Shuitou kasabasında şuan düzenleniyor olan (8-11 Kasım 2015) Stone Fair ile ülkemizde ki fuarın da birbirine yakın tarihlere denk gelmesi de ayrı bir talihsizlik. Bu stratejik bir hata mıdır yoksa planlanmış bir hareket midir yorumlarınıza bırakıyorum fakat İstanbul Natural Stone Fuarını olumsuz etkilediği apaçık bir gerçektir.

Cnr ekibinin ve pozitif fuarcılığın hizmet noktasında ki anlayışlı yaklaşımları ve güleryüzlü personellerini es geçmemek gerekli. Fuar içerisinde ki organizasyondan sorumlu ekipler ellerinden gelen tüm iyimserliği bizlere gösterdiler. Bu detaylar fuar günlerinde katılımcıların nezdinde önemli diziler. Fuar katılımcı sayısı, ziyaretçi sayısı ne kadar az da olsa söz konusu personel ve yönetim, katılımcıları memnun edebilme noktasında ellerinden geleni ortaya koydular diyebilirim. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek gerekiyor.

- Advertisement -3-

Mütevazi bir stand ile katılım sağladığımız İstanbul Doğaltaş ve Teknolojileri fuarında yaklaşık 45 metrekare bir alan içerisinde misafirlerimizi ağırladık. Toksel Makina’nın sektöründe uluslararası boyuttaki tanınmışlığı ve taklitleriyle desteklenmiş başarıları neticesinde özellikle standımızı ziyaret gayesiyle dünyanın farklı bölgelerinden görüşmelere gelen misafirlerimizle tanışmanın ayrıcalığı anlatılmaya değer. Misafirlerinizin menşeinin bu noktada hiçbir önemi yok. Önemli olan onların size duyduğu güven ve sizden önce yaşadıkları hayal kırıklıklarına sunabildiğiniz mantıklı çözümler. Samimiyeti, içtenliği bizler kadar diğer dünya toplumları da heyacanla karşılıyorlar. Onlarla oturduğumuz masada 40 yılı aşkın tüm birikimimizi seriyoruz, önlerine. Misafirlerimiz belirli bir süreden sonra kendilerini kendilerinden çok daha iyi tanıyan bir Türk firmasıyla teşrik-i mesai yapmış olmanın muazzam hazzıyla vedalaşıyorlar bizlerle.

IMG_20151106_160023

Fuar farklı makine gruplarıyla makinecilere, farklı ürünleriyle doğaltaş üreticilerine ve sektörel bazda her birinin kendi alanında teknoloji liderliği yaptığı bizim gibi sayılı birkaç firmaya ev sahipliği yaptı. Bunların yanı sıra özellikle asya ülkelerinden ziyaretçi sayısı diğer bölgelere nazaran daha fazlaydı diyebilirim. Ziyaretçilerimiz standımızda türk lokumu ve türk kahvesi eşliğinde doğaltaş teknolojileri ve çözümleriyle sunduğumuz teknik sunumların tadıyla memnuniyetin zirvesine ulaştılar.

Yaptığınız iş ile herhangi bir fuarda aranan firma olmak ya da gelen misafirlerinizi yaptığınız ve yapabileceğiniz çalışmalarla etkileyebilmek çok büyük bir farkındalık. Onlarla ticaret yapmaktan ziyade misafirlerinizin çözüm ortağı olma konularında hevesli olabilecek firmasal kapasiteye sahip olabilmeniz ve bunu karşı tarafa aynı sıcaklıkta sunabilmeniz önemli olan. Misafiriniz masanızdan memnuniyetle kalktığı vakit yatırımıyla alakalı kafasında ki tüm sorulara cevap bulabilmiş olmalı. Misafirlerimizi etkilemekten kastım bu. Misafirleriyle etkileşim noktasında Toksel Makina sektörde güçlü alanlar elde etmiş durumda.

Toparlamak gerekirse, fuarın ileri ki senelerde firmasal ve ziyaretçi boyutunda zenginleşeceğini diğer katılımcılar gibi umut ediyorum. Eğer bir doğaltaş fuarı olacaksa uluslararası camiada en iyisi İstanbul da olmalı diye düşünüyorum ki daha özverili ve planlı çalışmalarla kesinlikle olabilecek kapasiteye sahip bir şehir İstanbul.

Yalnızca çok daha özverili, çok daha itina ile davranılması gerek…

Share

All countries
197,647,862
Total confirmed cases
Updated on 30 July 2021 17:49
Italy
4,343,519
Total confirmed cases
Updated on 30 July 2021 17:49
Spain
4,422,291
Total confirmed cases
Updated on 30 July 2021 17:49
Iran
3,851,162
Total confirmed cases
Updated on 30 July 2021 17:49
Germany
3,774,013
Total confirmed cases
Updated on 30 July 2021 17:49

Latest Updates

Frequently Asked Questions

Related Articles

Netflix Film Önerisi: Alpha

Biliyorsunuz izlemediğim filmi önermiyorum. Eğer öneriyorsam da en azından myimdb puanım 6/10 nın üzerindedir....

Rüstem Çetinkaya, Efendioğlu ve Çeviklerin Desteğini Aldı

Rüstem Çetinkaya İMİB Başkan Adayı Sektörde takip ettiğim isimlerden biridir Rüstem Çetinkaya. Tarzı, imajı ve...

Mermer Kurna Nedir?

Mermer Kurna Nedir? TDK'ye göre kurna tanımı: Hamam ve banyolarda musluk altında bulunan, içinde su...

Defne Koz Tasarımları

Avşar gazoz maden suları piyasadaki diğer maden sularına kıyasla daha farklı bir dizayna sahip...

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM