spot_img
10.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaAmbalaj/PaketlemeOluklu Mukavva Karton Vargel Kesim Makineleri Gebze

Oluklu Mukavva Karton Vargel Kesim Makineleri Gebze

Mukavva, karton, deri, oluklu lambiri, PP, kumaş vb. malzemelerin istenilen desenlerde, geometrilerde jilet yardımı ile yarı otomatik kesim işlemini gerçekleştiren makinelere sektörde verilen isimler; vargel kesim makinesi, iki yönlü kesim makinesi, düz kalıp kesim makinesi, karton mukavva kesim makinesi vb…

Oluklu Mukavva Vargel Kesim Makinesi Tarihçesi ve Kullanılan Malzemeler ile ilgili yazıyı okumak için tıklayınız

Vargel üretimi yaptığımız doğrudur fakat vargel iç piyasada çok geniş bir kullanıma sahip olan kelime olmakla birlikte; metal işlemede, karton kesiminde ve sarıcı makinelerde kullanılan birbirinden farklı makinelere verilen eş sesli bir kelime…

Vargel kesim makinesi ihtiyacı olan yurtdışında bir müşterime verdiğim danışmanlık hizmetinden genel olarak bahsetmek isterim.

Vargel Kesim Makinesi Nedir?

Bir şasi üzerinde yer alan iki silindirin arasından geçen kalıp üzerinde ki jiletlerin üzerinde yer alan mukavva, silindirlerin baskısı neticesinde, farklı pozisyonlarda dizilen jiletlerin geometrisinde kesilmiş olur. Makinede karşılıklı olarak bulunan iki personelde makineyi besler. Bu sebeple git gel hareketi gerçekleşmiş olmaktadır ve makine ismini buradan alır.

Türkiye’de ve yurtdışında yaygın olarak kullanılan vargel kesim makinesi hususunda birçok ciddi üretici ile tanışma fırsatım ve ziyaret etme şansım oldu. 1300, 1500, 2000, 2200 mm. kesime yardımcı silindir uzunluğunda üretilen makineler, müşterinin özel taleplerine göre de farklı ölçülerde imal edilebilmektedir.

Band üzerinde aktarım sağlanan çift yönlü vargel kesim makineleri, ağır malzemeler için ise rulolarla dizayn edilebilmektedir. Ortalama birkaç kw lık motor karton üretimi için yeterli olacaktır. Çift yönlü vargel kesim makineleri hususunda tecrübelerimizden faydalanmak isteyen firmalar yorum kısmından ya da iletişimde ki numaramdan ulaşım sağlayabilirler.

Kaliteli Oluklu Mukavva Vargel Kesim Makinesi Üreticileri 

Yurtdışından gelen talep doğrultusunda yaklaşık 10 farklı üretici ile görüştüm. Satış sonrası hizmetlerinden ümitli olduklarıma ziyaretlerde bulundum. Genelde üreticiler İstanbul ve Kocaeli de dağınık bir şekildeler. İç anadolu bölgesinde de üreticilerimiz bulunmaktadır.

Müşterilerimizin birtakım özel taleplerine istinaden ürünlerinde geliştirmeler yapmaya açık olan üreticilerle görüşmelerime devam ettim. Tabi ki CE sertifikasyonu yayımlamış ve yayımlamamış firmalar mevcut. Görüşmelerimiz aşamasında bunlara dikkatle özen göstermenin yanında CE ile ilgili bir çalışması olmayanlara da gerekli izahatleri yaptıktan sonra…

Yapılan bu danışmanlıktan memnun kalan müşterim için fiyatta’da pazarlık yaptıktan sonra doğru ürün önerilerimizi paylaştık. Akabinde sevkiyat çalışmalarına başladık…

İki yönlü vargel kesim makineleri ile ilgili birkaç fotoğraf paylaşmak isterim;

Vargel-Kesim-Makinasi

vargel_kesim

vargel_kesim_makinesi

Warning! Bu sitedeki herhangi bir içerik tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. www.sametsahin.com.tr bağlantısını aktif link olarak kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz. Site içeriği DMCA® tarafından tescillendi ve korunmaktadır. Aktif link şeklinde kaynak göstermeden alıntı yapmak etik yayın kuralları ile bağdaşmamakla birlikte ilgililer hakkında “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında” suç duyurusunda bulunulacaktır.

spot_img

latest articles

explore more

3 YORUMLAR

  1. Merhabalar Samet Bey ,

    Vargel ile ilgili bir kaç sorum olacak sizlere . Vargel makinesinde kullanılan materyaller nelerdir ve bu makinelerin tarihçeleri hiçbir yerde bulunamıyor bu konuda bir bilginiz mevcut mudur?
    Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM