spot_img
10.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelTamburlanmış Doğal Çakıl Taşı

Tamburlanmış Doğal Çakıl Taşı

Tamburlanmış doğal çakıl taşı, dere çakıl taşı olarak isimlendirilen ve birbirinden farklı renklerde dünyada bulunan çakıl taşları işlenerek daha çok peyzaj işlerinde tercih edilmektedir. Çakıl taşı piyasasının teknoloji ayağını oluşturuyor olmam dolayı zaman zaman bu taşların tedariği ile ilgili yurt içi ve yurt dışından mailler alabiliyorum. Maden sektöründe pazarlama profesyoneli olmamın yanı sıra akvarist olmamdan dolayı da bu tarz dekoratif taşlara olan ilgim sanırım meslektaşlarımdan daha fazla. Bu durumdan vazife çıkararak bu taşların doğadan bulunması ve işlenmesi ile ilgili bilgileri vereceğim.

tamburlanmış-çakıl-taşı

Tamburlanmış Doğal Çakıl Taş Üretimi

Ocaktan elde edilen ve başka işlerde kullanılamayacak boyutlarda olan doğal taşlar konkasörlerle istenilen boyutlara indirgenirler. Akabinde eskitme tamburlarında eskitilerek yuvarlanma işlemine tabi tutulurlar. Son olarak elekler yardımı ile boyutlarına göre sınıflandırılarak satışa sunulurlar.

Tabi tüm bunların yanında bir de dere çakılı olarak tabir ettiğimiz taşlar var. Bu taşlar doğada geçirdiği serüvenlerinden dolayı zaten bir miktar tamburlanmış olarak bulunabilirler. Fakat bu çakıl taşları seri bir tüketime uygun değillerdir. Kaynakları ülkemizde çok olmasına rağmen endüstriye kazandırılması maliyeti düşük belki fakat emek yoğun ürünlerdir. Renk olarak ise de kategorizesi çok mümkün değildir.

tamburlanmış-kırmızı-doğal-çakıl-taş

dekoratif-çakıl-taşı-bahçe dere-çakıl-taşı-dekoratif tamburlanmış-çakıl-taşı

Warning! Bu sitedeki herhangi bir içerik tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. www.sametsahin.com.tr bağlantısını aktif link olarak kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz. Site içeriği DMCA® tarafından tescillendi ve korunmaktadır. Aktif link şeklinde kaynak göstermeden alıntı yapmak etik yayın kuralları ile bağdaşmamakla birlikte ilgililer hakkında “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında” suç duyurusunda bulunulacaktır.

spot_img

latest articles

explore more

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM