Tamburlanmış Doğal Çakıl Taşı

- Advertisement -4-

Tamburlanmış doğal çakıl taşı, dere çakıl taşı olarak isimlendirilen ve birbirinden farklı renklerde dünyada bulunan çakıl taşları işlenerek daha çok peyzaj işlerinde tercih edilmektedir. Çakıl taşı piyasasının teknoloji ayağını oluşturuyor olmam dolayı zaman zaman bu taşların tedariği ile ilgili yurt içi ve yurt dışından mailler alabiliyorum. Maden sektöründe pazarlama profesyoneli olmamın yanı sıra akvarist olmamdan dolayı da bu tarz dekoratif taşlara olan ilgim sanırım meslektaşlarımdan daha fazla. Bu durumdan vazife çıkararak bu taşların doğadan bulunması ve işlenmesi ile ilgili bilgileri vereceğim.

tamburlanmış-çakıl-taşı

Tamburlanmış Doğal Çakıl Taş Üretimi

Ocaktan elde edilen ve başka işlerde kullanılamayacak boyutlarda olan doğal taşlar konkasörlerle istenilen boyutlara indirgenirler. Akabinde eskitme tamburlarında eskitilerek yuvarlanma işlemine tabi tutulurlar. Son olarak elekler yardımı ile boyutlarına göre sınıflandırılarak satışa sunulurlar.

- Advertisement -3-

Tabi tüm bunların yanında bir de dere çakılı olarak tabir ettiğimiz taşlar var. Bu taşlar doğada geçirdiği serüvenlerinden dolayı zaten bir miktar tamburlanmış olarak bulunabilirler. Fakat bu çakıl taşları seri bir tüketime uygun değillerdir. Kaynakları ülkemizde çok olmasına rağmen endüstriye kazandırılması maliyeti düşük belki fakat emek yoğun ürünlerdir. Renk olarak ise de kategorizesi çok mümkün değildir.

tamburlanmış-kırmızı-doğal-çakıl-taş

dekoratif-çakıl-taşı-bahçe dere-çakıl-taşı-dekoratif tamburlanmış-çakıl-taşı

Warning! Bu sitedeki herhangi bir içerik tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. www.sametsahin.com.tr bağlantısını aktif link olarak kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz. Site içeriği DMCA® tarafından tescillendi ve korunmaktadır. Aktif link şeklinde kaynak göstermeden alıntı yapmak etik yayın kuralları ile bağdaşmamakla birlikte ilgililer hakkında “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında” suç duyurusunda bulunulacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share

All countries
176,105,488
Total confirmed cases
Updated on 12 June 2021 12:42
Italy
4,241,760
Total confirmed cases
Updated on 12 June 2021 12:42
Spain
3,733,600
Total confirmed cases
Updated on 12 June 2021 12:42
Iran
3,020,522
Total confirmed cases
Updated on 12 June 2021 12:42
Germany
3,720,811
Total confirmed cases
Updated on 12 June 2021 12:42

Latest Updates

Frequently Asked Questions

Related Articles

Trendyol Ürünlerim Nasıl Görünür Olur

Pandemi ile birlikte inanılmaz bir e-ticaret yoğunluğu tüm dünyayı sarmakta ve tabi bu talebe...

Kripto Para ile Satılan İlk Mermer Heykel

Kripto Para ile Satılan İlk Mermer Heykel Birileri kripto paranın geleceğinin olmadığını söyleye dururken diğer...

Türk Mermerciye İngiltere Prensinden Teşekkür

Prens William ve eşi Kate Middleton'ın malikanesine Denizli mermeri İngiltere'de kraliyet ailesi üyeleri Cambridge Dükü...

İhracatta Tahsilat Önerileri

İhracatta Tahsilat Önerileri Dış ticaretin standartlarının bizim ülkemizce belirli olmasına rağmen, ticaret yapacağımız ülke standartlarının...

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM