spot_img
9.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelTurkey Stone Antalya Fuarı 2016

Turkey Stone Antalya Fuarı 2016

Turkey Stone Antalya Fuarı 2016

26-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya da ikincisi düzenlenen mermer ve doğaltaş fuarı Turkey Stone Antalya Fuarı 2016, katılımcılarını ve misafirlerini ağırladı. Toksel Makina olarak davete binaen fuarda ki yerimizde biz de misafirlerimizi ağırladık. 2. si düzenlenmiş olan Turkey Stone Antalya Fuarı 2016, Türkiye’ de ki en prestijli ilk üç fuar arasına girebileceğini öngörmekte fayda var, şahsen ben bu şekilde görüyorum. Antalya bu noktada konumu ve kültürü ile 1. sınıf bir fuara ev sahipliğini çok rahat bir şekilde yapabilecek bir şehrimiz. Fuarı organize eden genç arkadaşların umutsuz olmamalarında fayda var.

Fuar organize eden kurumların düştüğü en büyük yanılgıya kendilerinin de düşmemeleri gerekiyor. En iyisi olmaları için kendilerini diğer fuarlarla kıyase etmek gibi bir toylukla yola başlamaları durumunda bir dizi hayal kırıklığı silsilesi kendilerini senelerce bekliyor olacaktır, şüphesiz. Bizimde standımızı bu mantıkla ziyaret eden fuar yetkilisi ablalarımız abilerimiz oldu fakat tabiki şevklerini kırmama noktasında sessizliğimizi koruduk. Burada arkadaşların hedefi her daim en iyisi olmak, iyilerin iyisi olmak olmalı. Ve her sene bir tık daha öteye geçebilmenin ve bu büyümeninde istikrarlı olarak sürebilmesinin çabasını göstermeliler. Kendilerine saçma sapan akıl veren akıl zengini büyüklerini kaale almalarına dahi gerek yok. Şahit oldum, saçma sapan fikirlerle kafalarının karıştıklarına şahit oldum. Özgünlüğü ve farkındalığı, inovasyonu, ar-ge yi elden bırakmamakta fayda var. Başarıyı yakalayabilmek için ellerinden gelenin fazlasını ortaya koyabilmek adına savaşmalı ve çalışmaları kesinlikle yeterli olacaktır.

2016 Antalya mermer fuarı çoğu firma için ticari manada keyifli geçmemiş olabilir, bu normaldir. Fakat fuarı organize eden Pyramids şirketinin genel hizmet noktasında pekte eleştirilecek tarafı yoktu. Temizlik, teknik hizmet, genel ihtiyaçlar noktasında epeyce ilgili bir ekibe sahiptiler ve ekiplerine yeni kattıkları güleryüzlü samimi çalışma arkadaşlarıyla az da olsa mevcut olan katılımcı ve ziyaretçiler için ellerinden gelen her türlü hizmeti yerine getirme noktasında efor sarfettiler, şahit olduk.

Turkey Stone Antalya 2017 ye bir daha katılır mıyız şuan için net birşey söylemek çok erken fakat, 2017 de bu fuarın daha iyi noktalara gelebileceğini öngördüğümü de belirtmekte fayda görüyorum.

Yurtiçinde 1-4 eylül tarihlerinde Afyon şehrinde düzenlenecek olan bir fuar daha bizi beklemekte. Henüz çiçeği burnunda olan StoneTech Machinery 2016 ile alakalı izlenimlerimi de katılmak nasip olursa www.sametsahin.com.tr üzerinden paylaşacağım. Amacımız bu tarz organizasyonların ülkemizde sayısının artması ve her birinin bir marka değerine sahip olması yönündedir. Sektörün kaliteli fuarlara gerçekten ihtiyacı var. Bu yüzden ziyaretçilerine ve katılımcılarına en iyi şartları sunabilen sektörümüz ile alakalı fuarları burada öve öve bitiremeyeceğimizin altını çizmekte fayda görüyorum. Tam aksi durumlarda ise de elimizden geldiğince yapıcı eleştirilerde bulunmaya gayret göstereceğiz, şahsım adına…

[bs_notification type=”warning”]Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz[/bs_notification]

spot_img

latest articles

explore more

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM