Yaklaşık 15 senedir iç içe olduğum ve bir hobi ile başladığım wordpress alt yapısı ile nasıl bir web sitesi hazırlanır ve web site yapmak için gerekli sanal materyallerimizi doğru seçebilmenin püf noktları ile ilgili, bu genel yazının hevesli arkadaşlara faydalı olacağını biliyorum. Yazımız teknik bir yazı olmasına karşın bu işin tekniğini hiç bilmeyen arkadaşların anlayabileceği düzeydedir.

Web tasarım süreci ile ilgili şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim; https://www.sametsahin.com.tr/web-tasarim-nedir-web-tasarim-sureci-nedir/

WordPress Web Site Hazırlarken Gerekli Materyaller

Öncelikle şu sorunun yanıtını veriniz, “Hazırlayacağınız wordpress tabanlı web sitesini ne amaçlı kullanacaksınız?” 

Bu sorunun arkadasından kendinize bir domain seçmelisiniz. Eğer ki bir blog sitesi hazırlayacaksanız ve bu sizinle ilgili bir blog olacaksa, adsoyad.com veya adsoyad.com.tr şeklinde bir domain en isabetlisi olacaktır.
Godady, isimtescil.net gibi çok farklı sitelerden domain tescilinizi yapabilirsiniz. Domain tescilini marka tescili olarak düşünebilirsiniz. İsminize ya da firmanızın adına com.tr li bir domain tescil edecekseniz nüfus cüzdanı, işletme imza sirküsü gibi dökümanları isimtecil.net’ e ya da hangi platformdan alacaksanız o platforma ulaştırmanız gerekecek. Tüm domain satıcılarının domain tescili için talep ettiği asgari dökümanlar aynı olacaktır.

Alacağınız domainin maliyeti ortalama 10 usd tutarında olacak (2019 yılına ait fiyat).

WordPress Web Siteniz için Hangi Hosting Firmasını Tercih Etmelisiniz?

Bir dönem natro müşterisiydim. Fakat uzun zamandan beri Alastyr tercih ediyorum. Bunun en büyük nedeni teknik kadrosunun 7/24 destek sağlaması. Ve bu bizim işimiz değil mantığı kesinlikle politikalarında olmayan bir durum. Bir wordpress kullanıcısı olarak tüm teknik destek taleplerime olumlu olarak geri döndüler.

Buraya tıklayarak Alastyr ‘ nin sağladığı hizmetleri inceleyebilirsiniz;

Artık domain ve hosting sağlayıcınız olduğuna göre; Blog yapabilirsiniz ( www.sametsahin.com.tr ). Haber sitesi yapabilirsiniz. E-ticaret ya da kurumsal bir web sitesi ( www.b2globaltrade.com ) yapabilirsiniz. E-dergi hazırlayabilirsiniz ( www.marbleblog.net )

Seo on Page mantığını destekleyen bir altyapısı olmasından dolayı wordpress sisteminde hazırladığınız makaleleriniz google da üst sıralara çıkacaktır. Bunun için keywords kullanımını biliyor olmanız gerekli. Fotoğraf isimlerinizden, etiketlerinize kadar tüm detaylara dikkat ederseniz okuyucuların karşısına sürekli çıkan sayfalara sahip olabilirsiniz.

FlowCV.io Ücretsiz CV Hazırlama Sitesi

Warning! Bu sitedeki herhangi bir yazı, resim, makale, haber tamamen Business.Blog by sametsahin.com.tr ‘ ye aittir. İstediğiniz zaman www.sametsahin.com.tr bağlantısını kaynak göstermek şartı ile copy+paste yapabilirsiniz
Please follow and like us:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here