spot_img
10.4 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaEducationZiya Selçuk Öğrenciler İçin Günlük Plan

Ziya Selçuk Öğrenciler İçin Günlük Plan

Ziya Selçuk Öğrenciler İçin Günlük Plan

Covid 19 Corona sürecinde yeni eğitim modelleri Türk Eğitim Sistemine yeni bir soluk getiren Milli Eğtim Bakanı Sn. Ziya Selçuk 1. sınıf , 2. sınıf , 3. sınıf, 4. sınıf, 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf öğrencileri için twitter hesabından yayınladığı günlük plan önerilerini burada paylaşacağım. Eğitim üzerine master yapmış bir yazar olarak bu detayı burada paylaşmamın bir diğer nedeni de 5 yaşına girecek oğlum için bir model arayışında oluşumdur.

Karma Eğitim ve Uzaktan Eğitim

Corona sürecinde mix education olarak adlandırdığımız karma eğitim ve uzaktan eğitim sistemleri üzerine örnek modeller ortaya koyan ve dünyada sayılı birkaç ülke arasına giren vatanımız eba eğitimleri, dijital platformlar üzerinden öğrencileri desteklemesinin hikayesi bugün dünya bankası, avrupa birliği gibi kuruluşlarda örnek model olarak anlatılmakta ve bu da geleceğimiz için gurur verici.

Örgün eğitimin çocuklarımızın sosyalleşmesi adına katkısının su götürmez gerçek fakat şu günlerde hangi yaşta olursa olsun çocuklarımıza planlı çalışmanın önemini aşılamak ve bunu alışkanlık haline getirmesini sağlamak için yavrucaklarınıza gerekli psiko ve teknik desteği anne babalar olarak sağlayınız. Çocuklarınıza planlı olmayı, ders çalışma saatinde ders çalışması gerektiğini, oyun saatinde de kesinlikle oyun oynaması gerektiği bilincini pekiştirmelisiniz.

Planlı Çalışmayı Aşılayın

Elbette ki bu program bir modeldir. Siz kendi çocuğunuza kendinizde program oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan yaptığınız plana sadık kalmaktır. Çocuğunuzun bundan sonra ki hayatında planlı, sorumluluk sahibi bir birey olması için planlı ve programlı çalışmasını sağlamak bu altyapıyı oluşturmak şart…

spot_img

latest articles

explore more

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email2k
INSTAGRAM